Isıtma Sistemleri

Isıtma Sistemleri

Doğalgaz ile Isıtma Sistemleri

Doğalgaz ile Isıtma Sistemleri

Bireysel ısıtma sistemi:
Konutlarda ısıtma ve sıcak su temini için ısı üretimi, daıtımı ve tüketiminin aynı baımsız bölüm içerisinde yapılmasına bireysel ısıtma denir.
 
Merkezi ısıtma sistemleri:
Bir merkezden elde edilen ısıtma enerjisinin binalara dağıtılmasını ve bağımsız bölümlerin ısıtılmasını sağlayan sistemdir.
Merkezi ısıtma, bir kaynaktan alınan ısı enerjisinin binanın her bölümüne eşit bir şekilde dağıtılmasını sağlayan bir sistemdir. Bina içerisindeki bağımsız bölümler de bu sayede ısınabilir. Merkezden borular vasıtasıyla alınan sıcak su ve buhar, ısıtılması hedeflenen alanlara yönlendirilir.
Merkezi ısıtma, özellikle şehirleşmenin yüksek olduğu alanlarda tercih edilir. Bu sistemin, 2012 yılından itibaren binalarda belirli bir yönetmelikle kullanılması aynı zamanda önemli oranda enerji verimliliği de sağlıyor.
 

Isı Pompası İle Isıtma Sistemleri

Isı Pompası İle Isıtma Sistemleri

Isı pompası, ısı enerjisini bir ortamdan diğer bir ortama taşıma prensibine dayanan ve elektrikle beslenen bir sistemdir. Gerekli şartlar sağlandığında yüksek miktarlarda enerji düşük maliyetlerle kullanıma sunulabilir.
Çoğu insan için ısı pompası yeni bir terimdir. Oysaki evlerimizde ısı pompası çalışma prensibi ile aynı mantığın ürünü olan buzdolabı, klima ve derin dondurucu gibi cihazlar kullanılmaktadır. Söz konusu cihazların çalışma mantığı ısıyı taşıma prensibine dayandığından bu cihazlar, ısı pompası başlığı altında toplanabilirler. Isı pompasının yakın bir gelecekte ülkemizde de yaygınlaşması kaçınılmaz bir sonuçtur.
 

Katı Yakıtlı Kazanlar İle Isıtma Sistemleri

Katı Yakıtlı Kazanlar İle Isıtma Sistemleri

Katı yakıtlı kazanlar kömür ve pelet yakıtı yakan kazanlar olmak üzere 2 gruba ayrılmıştır. Bu kazanlarda kendi içlerinde elle yüklemeli ve otomatik yüklemeli olarak ikiye ayrılırlar.

Doğalgaz'a geçmek çok kolay "Erken Davranın Karlı Çıkın"

İletişim